Leczenie alkoholizmu Wrocław

61 2 września 2018

Zaangażowanie psychologa, czy może wysiłek psychoterapii

Ludzie pragnący pomocy, zanim skierują się do jakiejkolwiek osoby o wsparcie, przez pewien okres postanawiają pomóc sobie własnymi metodami. W końcu jednak czując się bezradni, wpadają często na pomysł, iż najlepiej poradzi im psycholog. To pomyłka.

Czy wyłącznie psycholog przyniesie pomoc?

Psycholog wykaże się swoją fachową wiedzą i wleje w serce załamanej osoby nieco otuchy. Pewne porady będą przez pewien czas wydawały się trafne, z czasem jednak cała nadzieja gdzieś się ulotni, a kłopoty wciąż pozostaną. Czy zawiniła wiedza, czy osoba? Co poniektórzy będą obciążać siebie, część osób psychologa, a będą i tacy, którzy zanegują wiedzę. A problem jest źle postawiony.

Mądrość psychologiczna to nie wszystko

Psychologiczna wiedza aż tak skutecznie nie pomaga sobie radzić w życiowych sprawach. Jeżeli nam coś nie wychodzi, to nie z tej przyczyny, że nie mamy dostatecznej wiedzy. Problem jest w psychice, gdzie znajduje się coś, co nie pozwala się z jakiegoś powodu rozwijać. I widocznie w wewnętrznym sporze właśnie to „coś” ma twardsze argumenty. Jakakolwiek zewnętrzna, najbardziej oświecona choćby wiedza nie wpłynie na psychiczne blokady, które wszyscy mają. Dopiero w związku z tym, poznając istotę znajdującego się w umyśle konfliktu, będziemy potrafili uwolnić od niego osobę i w końcu odblokować także umysłowe możliwości.

Jeśli nie psycholog, jak znaleźć wyjście?

Nie urzeczywistnia się to w pracowni psychologa, ale psychoterapeuty. Jedynie rozciągnięta w czasie, zbudowana na zaufaniu, więź pomoże wydobyć psychiczne możliwości. Psychoterapeuta jest wyposażony w odpowiednie kompetencje, by dotrzeć do istoty osoby i z czasem umożliwić rozwój, likwidując też ciężkie często problemy. To samo dotyczy trudności w związkach oraz rodzinnych, również, jeżeli kwestia dotyka dzieci.

Psychoterapia prezentuje właściwszą propozycję aniżeli psycholog, oferując leczenie trudności osobistych, życiowej destabilizacji oraz kryzysów domowych. Inaczej mówiąc, może warto ponownie przemyśleć wybór fachowca, który najbardziej stosownie będzie potrafił pomóc w problemach życiowych, tak by następnie uniknąć rozczarowania.

About 

Related Articles