Leczenie alkoholizmu Wrocław

22 25 lipca 2019

Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź co powinno znaleźć się w podręcznej apteczce

Podręczna apteczka, którą możesz zabrać na podróż w góry, nad morze powinna zawierać nie tylko podstawowe środki opatrunkowe, ale i zestaw medykamentów.
Co powinno znaleźć się w każdej apteczce?

Leki przeciwbólowe (i przeciwgorączkowe): powinniśmy je dobrać odpowiednio do grupy wiekowej wszystkich osób, którym w razie potrzeby będą niezbędne do kontynuowania podróży. Zupełnie inne będą odpowiednie dla dorosłych, inne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Warto zaznaczyć, że np. aspiryny nie powinno się podawać osobom, które nie skończyły dwunastego roku życia. Najbezpieczniejszą alternatywą są leki, które bazuną na ibuprofenie lub paracetamolu.

Środki do dezynfekowania ran i sól fizjologiczna: środek do dezynfekowania ran jest trudny do przecenienia w przypadku skaleczenia lub mocnego stłuczenia – szczególnie jeśli pod ręką nie mamy np. alkoholu. Poza tym w każdej apteczce powinna znaleźć się sól fizjologiczna, doskonale sprawdzi się jako środek do przepłukania podrażnionego oka lub nosa.

Termometr: nadal pomijany przez wielu podróżujących, a w razie ewentualnej gorączki lub niechcianego udaru słonecznego. W ten sposób można dokładnie reagować na zmiany i w razie potrzeby wybrać się do najbliższego ośrodka leczniczego.

Środki opatrunkowe: podstawowe materiały do opatrunków to wyposażenie każdej podręcznej apteczki. Skaleczenia, otarcia i stłuczenia podczas wakacyjnych podróży nie są rzadkością. Dobrze, jeśli do zestawu dołączmy bandaż elastyczny, temblak oraz jałowe gaziki.

Środki na odstraszanie natrętnych owadów: te co prawda nie są ani lekami, ale są doskonałym uzupełnieniem każdej apteczki, szczególnie na planowany wypad nad jezioro lub w zalesioną okolicę.

About 

Related Articles