Leczenie alkoholizmu Wrocław

9 25 lipca 2019

Szanujmy swoje zdrowie

Aktywność fizyczna, dieta, stres to tylko kilka czynników, które w dużym stopniu wpływają na nasze zdrowie.
Co więc robić, aby nie imały się nas choroby?

Przede wszystkim powinniśmy dbać o nasz organizm, nie wystawiając go na ekstremalne próby. Dlatego też latem nie można doprowadzać do przegrzania, a zimą do przemarznięcia. Bardzo ważne jest, abyśmy przez cały rok chronili swoją głowę.

Latem powinniśmy nosić czapki z daszkiem, kapelusze lub w przypadku kobiet także chustki. Zimą z kolei na naszych czołach winny znaleźć się ciepłe czapeczki, które zabezpieczą głowę przed zimnem. Ochrona głowy jest szczególnie ważna, albowiem nieprawidłowa profilaktyka tej części ciała najczęściej jest zaczynem jakiejś choroby. Przykładem mogą być problemy z zatokami, które na samym początku objawiają się katarem i bólem głowy. Natomiast nieleczone zatoki mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń naszego organizmu.
Niespływająca ropa posiada wiele niebezpiecznych właściwości, które w ostateczności mogą zainfekować nawet układ krwionośny i serce. Jeżeli więc poczujemy objawy, które wskazują na chore zatoki, to powinniśmy jak najszybciej odwiedzić specjalistę laryngologa.

Zatoki najczęściej leczy się za pomocą specjalnych aerozoli do nosa i antybiotyków. Niekiedy poradnia laryngologiczna decyduje się zastosować w przypadku niektórych pacjentów specjalne naświetlanie okolic czoła i nosa. Poza tym pacjent poddawany jest ciągłym inhalacjom, które mają za zadanie umożliwić spływanie zalegającej w zatokach ropy.

Raz na jakiś czas dochodzi do sytuacji, kiedy to ropa musi być ściągana operacyjnie. Taki zabieg nazywa się punkcją zatok. Jest to skuteczny, jednak bardzo bolesny, dla chorego zabieg medyczny.

About 

Related Articles