Leczenie alkoholizmu Wrocław

31 25 lipca 2019

Oparzenie słoneczne. Wskazówki pierwszej pomocy w walce z zaczerwienieniem skóry

Igranie ze słońcem kończy się nieprzyjemnie niezależnie od wieku. Wystawiania swojego ciała przez wiele godzin na promieniowanie ultrafioletowe prowadzi do nieprzyjemnych powikłań. O ile dość szybko się spostrzeżemy, z zaczerwienieniem skóry można sobie dość szybko poradzić.
Lekkie oparzenia. Jak ratować swoją skórę?

Z lekkimi oparzeniami skóry można sobie poradzić. Brak pęcherzy skórnych znacznie ułatwia pracę i w tym wypadku najlepiej sprawdzi się dobrze schłodzona woda – schłodzona, tj. nie zmrożona. W przypadku, jeśli zdecydujemy się skorzystać z lodu – do powikłań może dołączyć nieustający ból, a nierzadko także szok związany z nagłą zmianą temperatury ciała.

Najlepiej skorzystać z delikatnych okładów z nasączonego zimną wodą ręcznika. Zimny prysznic pod dużym ciśnieniem może spowodować podrażnienie skóry, a tego wolelibyśmy uniknąć. Poza tym warto sięgać po różne środki dostępne w drogeriach i aptekach, takie jak pianki chłodzące, kremy oraz środki w spayu. Dobrze spisuje się także okład z maślanki.

Warto także odpowiednio nawodnić organizm od wewnątrz. Przy oparzeniach skóry pierwszego stopnia, tj. wielogodzinnym przebywaniu na słońcu warto sięgnąć po wodę lub napoje izotoniczne.

Jeśli jednak na naszym ciele pojawiły się pęcherze – nie wolno stosować innych środków oprócz wody (także ostrożnie). Naderwanie naskórka i ewentualne przedostanie się przez niego np. maślanki grozi ewentualnym zakażeniem. W takim wypadku najlepiej o profesjonalną konsultację z lekarzem.

About 

Related Articles