Leczenie alkoholizmu Wrocław

66 2 września 2018

Chorzy na pogodę

Wstajemy rano z ogromnym bólem głowy. Choć poprzednią noc przespaliśmy całą, czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni już od samego rana. Nie możemy się na niczym skupić – choć otoczenie oraz warunki do pracy są takie same jak zawsze. Niektórzy z nas winą za to obarczają fazy księżyca, jednak najczęściej przyczyną tego stanu może być meteopatia.

Meteopaci to osoby wrażliwe na zmiany warunków pogodowych, które panują na obecnym obszarze. Najczęściej ich organizm wywołuje takie reakcje jak: bóle głowy, depresja, nerwowość, ospałość czy skoki ciśnienia. Każdy z nas na tą dolegliwość reaguje w inny sposób, dlatego też nie da się jednoznacznie określić czy to faktycznie meteopatia czy inna choroba. Najczęściej dolegliwości te dotykają kobiety, bo jest ich aż 70%, a w szczególności te które mają osłabiony organizm przez przebyte choroby. Dodatkową uciążliwością jest to że meteopatia nie jest oficjalnie uznana za chorobę dlatego też żadna apteka nie posiada lekarstwa na te dolegliwości. Również osoby zamieszkujące duże miasta są szczególnie narażene na te dolegliwości, ponieważ są oni zmuszone do przebywania w zanieczyszczonym powietrzu oraz zamkniętych nienasłonecznionych pomieszczeniach.

Jak sobie radzić z meteopatią?

Jeśli dolegliwości te nie są chorobą i nie możemy znaleźć żadnego leku, musimy w inny sposób przynajmniej załagodzić wszelkie objawy związane ze zmianą pogody. Po pierwsze powinniśmy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Jeśli natomiast nie mamy na to za bardzo czasu, dobrze nawet jest wysiąść jeden przystanek wcześniej, a krótki spacer na pewno wpłynie na nas bardzo pozytywnie. Możemy również wykonywać wszelkiego rodzaju ćwiczenia które poprawią nasze krążenia. Po drugie, jeśli odczuwamy skutki złej pogody powinniśmy się dobrze wysypiać, by dać naszemu organizmowi czas na regenerację. Po czwarte nie powinniśmy się ubierać w odzież, która może spowodować przegrzewanie naszego organizmu. A ostatnią i najważniejszą zasadą jest zdrowa dieta, lekkostrawna oraz nie powodująca nadmiernego obciążania organizmu.

About 

Related Articles