Leczenie alkoholizmu Wrocław

22 25 lipca 2019

Badanie piersi

Rak piersi to nowotwór, który może prowadzić do śmierci i jest to najbardziej rozprzestrzeniający się nowotwór wśród kobiet. Rozwija się bardzo powoli i by rozwinął się do stadium, które może zagrażać życiu potrzeba kilku lat. Wcześnie wykryty może być całkowicie wyleczony. Niestety często prowadzi do śmierci.

Nieprawidłowości wykryć można na podstawie badań zarówno samodzielnych jak i mammografii. Mammografię zaleca się kobietom po 40 roku życia, bowiem prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi wzrasta z wiekiem. Młode dziewczyny są w najmniejszej grupie ryzyka. Prawdopodobieństwo wzrasta „po rodzinie” – jeśli ktoś w Twojej rodzinie chorował na raka piersi być może jesteś obciążona genetycznie

Dziewczyny powyżej 18. roku życia powinny także badać swoje piersi, jednak one mogą z powodzeniem robić to same w domu. Jeśli dobrze poznasz wygląd i kształt swoich piersi będziesz potrafiła z łatwością zauważyć każdą zmianę. Badając piersi możesz wyczuć guza wielkości grochu, który wcześnie wykryty nie będzie zagrażał Twojemu życiu.

 

About 

Related Articles