Leczenie alkoholizmu Wrocław

11 25 lipca 2019

Badanie

Badanie
Piersi powinnaś badać co miesiąc kiedy skończysz okres. Przyjmij to na sztywno i zawsze badaj piersi po okresie.

Spójrz
1. Najpierw popatrz na swoje piersi przed lustrem. Zwróć uwagę na kolor skóry piersi oraz brodawek

2. Podnieś ręce do góry

3. Połóż ręce na biodrach ciągle obserwując kształt i kolor piersi. Powtórz to kilka razy zwracając uwagę czy piersi poruszają się tak samo.

4. Ściśnij pierś i zobacz czy z brodawki nie wydobywa się płyn.

Dotknij
5. Badaj piersi także pod prysznicem. Namydl piersi, będzie Ci łatwej je zbadać. Zawsze badaj pierś ręką przeciwną, a drugą włóż za głowę, musi być X – jeśli badasz prawą pierś badaj ją lewą ręką, zaś lewą pierś prawą ręką. Zataczaj niewielkie kółka wokół piersi lub z góry na dół trzema złączonymi środkowymi palcami, dłoń trzymaj płasko.

6. Po kąpieli połóż się na łóżku. Połóż prawą rękę pod głowę, lewą na piersi. By zbadać się dobrze przyjmij, że pierś dzieli się na cztery części podobnie jak jabłko na ćwiartki – każdą z nich powinnaś badać bardzo dokładnie. Uciskaj pierś trzema złączonymi środkowymi palcami, dłoń trzymaj płasko. Przesuwaj palcami po kolei wzdłuż wszystkich czterech części piersi, ćwiartek. Ponownie ściśnij brodawkę by sprawdzić czy nie wydobywa się z niej płyn.

7. Zbadaj też dół pachy, by sprawdzić czy nie masz powiększonych węzłów chłonnych. I powtórz.

Jeśli zauważasz u siebie zmiany czy guzy bądź cokolwiek Cię niepokoi jak najszybciej udaj się do lekarza. Choroba wykryta we wczesnym stadium może zostać całkowicie wyleczona, a zlekceważenie symptomów zaprowadzić może do nowotworów.

About 

Related Articles