Leczenie alkoholizmu Wrocław

7 18 grudnia 2018

Antybiotyki nie pomogą na kaszel

Uporczywy kaszel bywa bardzo męczący. Często nie mogąc sobie z nim poradzić sięgamy po różnorodne środki farmakologiczne (antybiotyki) dostępne w naszej domowej apteczce bądź w aptece bez recepty. Jednak okazuje się, że w większości przypadków terapia farmakologiczna nie tylko nie przynosi określonych rezultatów, ale również znacznie osłabia układ odpornościowy i wywołuje skutki uboczne.

Do takiego wniosku doszli naukowcy, którzy od lat badają daną kwestię. Jak więc poradzić sobie z uporczywym kaszlem i przywrócić naszemu organizmowi prawidłową równowagę?

Inhalacja czyni cuda
Inhalacja to doskonały sposób na oczyszczenie nosogardzieli. To ona skutecznie rozrzedza wydzielinę i przyspiesza odkrztuszanie. Do wykonania inhalacji w warunkach domowych można wykorzystać inhalatory/nebulizatory, dzięki którym para szybciej dociera do dróg oddechowych. Ale można poradzić sobie i bez tego urządzenia. Wystarczy, że wlejemy do miski gorącą wodę, dodamy kilka kropel olejków eterycznych, a następnie pochylimy się nad naczyniem i przykryjemy głowę ręcznikiem. Tego rodzaju zabiegi pomogą zarówno dzieciom, dorosłym jak i osobom starszym.

Domowe mikstury
Na kaszel doskonale sprawdzą się również domowe mikstury znane nam doskonale z okresu dzieciństwa (syrop z cebuli, czosnku z miodem czy z buraków) Dane mikstury są nie tylko tanie i proste w przygotowaniu, ale co najważniejsze bezpieczne i niezawodne. Nie obciążają organizmu i znacznie przyspieszają proces rekonwalescencji.

Postawmy na odpoczynek
Uporczywy kaszel potrafi uniemożliwić nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego też w danym momencie warto zostać kilka dni w domu, odpocząć, zrelaksować się i pozwolić swojemu organizmowi wrócić na prawidłowe tory.

Wiadomo, że kaszel kaszlowi nie jest równy. Dlatego też, gdy domowe sposoby nie dają żadnych rezultatów, to należy udać się do lekarza, który pozna przyczynę i ustali odpowiedni sposób leczenia.

About 

Related Articles