Preparaty na grzybicę paznokci

Preparaty na grzybicę paznokci – jakie pomogą zwalczyć z tą chorobą?

Na rynku aptecznym możemy znaleźć różnego rodzaju preparaty na grzybicę paznokci do stosowania miejscowego, zewnętrznego. Występują one pod postacią najrozmaitszych lakierów, kremów, maści, płynów, a także pudrów i aerozoli https://vapejuicedepot.com/collections/nasty-juice. Dostępne są nawet specjalne sole do kąpieli stóp wzbogacone o wyciągi z ziół znanych ze swoich właściwości antygrzybicznych.

Często, kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy grzybicy, zastanawiamy się, co zastosować na grzybicę paznokci. Wybór nie jest prosty, w artykule tym pokażemy na co warto zwracać uwagę wybierając środek do zwalczania tej choroby.

Co na grzybicę paznokci?

Preparaty na grzybicę paznokci można kupić zarówno bez konieczności posiadania recepty od lekarza dermatologa, jak również na receptę. Środki przepisywane przez lekarzy posiadają zwykle silniejsze substancje, które wykazują większą skuteczność w działaniu. Właśnie dlatego są one o wiele lepsze i częściej polecane niż szeroko rozreklamowane preparaty na grzybicę paznokci dostępne bez recepty.

Grzybica paznokci – preparaty dostępne bez recepty

Największą zaletą preparatów na grzybicę paznokci dostępnych bez recepty jest fakt, że cechują się one dużą przystępnością. Niestety ich skuteczność mimo obietnic składanych w popularnych reklamach nie jest tak duża, jak można byłoby się spodziewać.

Właśnie dlatego najlepiej jest stosować preparaty na grzybicę paznokci przepisane przez dermatologa. Mają one o wiele większą zawartość substancji czynnych i właśnie dlatego są skuteczniejsze niż środki bez recepty.

Preparaty na grzybicę paznokci dostępne bez recepty najlepiej mogą sprawdzić się jako forma leczenia grzybicy w jej początkowym stadium, bądź też jako terapia wspomagająca inne sposoby leczenia.

Jeśli chcemy spróbować wyeliminować grzybicę paznokci za pomocą środków dostępnych bez recepty, powinniśmy przede wszystkim postawić na różnego rodzaju lakiery na grzybicę paznokci i sztyfty, oraz płyny. Warto jednocześnie stosować maści i kremy służące do walki z grzybicą stóp, gdyż najczęściej to właśnie od zakażonych stóp infekcja przenosi się na paznokcie.

Lakiery na grzybicę paznokci dostępne bez recepty w swoim składzie zawierają zwykle specjalne silikony, które swoim działaniem wytwarzają środowisko niekorzystne dla bytowania grzybów, przez co przyczyniają się do ich eliminacji i działają profilaktycznie. Lakiery na grzybicę paznokci i sztyfty tego typu bardzo często wzbogacone są substancjami naturalnymi działającymi przeciwgrzybicznie. W ich składzie możemy znaleźć między innymi olejek z drzewa herbacianego, który jest znany ze swoich właściwości grzybobójczych.

Przykładem lakieru tego typu może być między innymi lakier Nailexpert. W celu eliminacji grzybicy, paznokcie powinno się nim smarować dwa razy dziennie. Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić i odtłuścić paznokcie.

Ciekawą alternatywą dla tego lakieru na grzybicę paznokci może być również sztyft Stepper. W swoim składzie zawiera on trzy substancje działające grzybobójczo i bakteriobójczo. Oprócz tego został wzbogacony również olejkiem eukaliptusowym, a także olejkiem z drzewa herbacianego. Producent zaleca stosowanie tego preparatu dwa razy dziennie przez pierwszy miesiąc kuracji, natomiast w kolejnym wystarczy smarować chore miejsca już tylko raz dziennie.

Kolejny preparat na grzybicę paznokci dostępny bez recepty, to Acifungin Forte jest to roztwór będący mieszaniną kilku kwasów, między innymi salicylowego i bornego. Działa on złuszczająco, przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie. W leczeniu grzybicy paznokci powinniśmy nakładać go na paznokcie, a także skórę je otaczającą od 3 do 4 x dziennie.

Podobnie działa również płyn Polfungicyd.

Oprócz preparatów tego typu w leczeniu grzybicy stóp czy paznokci, warto wspomagać się smarowaniem maściami, bądź też kremami zawierającymi klotrymazol, ketonazol, a także chlorowodorek terbinafiny. Preparaty tego typu powinno się nakładać na stopy co najmniej dwa razy dziennie, po dokładnym oczyszczeniu stóp.

Dla zachowania właściwej higieny podczas leczenia grzybicy paznokci i stóp, warto również stosować specjalną sól przeciwgrzybiczną i mydła o działaniu grzybobójczym. Wielu specjalistów z dziedziny dermatologii nie zaleca długiego moczenia stóp w wodzie, gdyż wystawienie ich na długotrwałe działanie wilgoci, sprzyja namnażaniu się chorobotwórczych grzybów.

Preparaty na grzybicę paznokci dostępne na receptę

Lakiery na grzybicę paznokci

Preparaty tego typu wykazują się o wiele większą skutecznością, niż środki dostępne bez recepty. Dzieje się tak dlatego, że w swoim składzie zawierają one dużo silniejsze substancje grzybobójcze.

W leczeniu zakażenia grzybiczego bardzo skutecznym środkiem okazuje się lakier na grzybicę paznokci. Najlepsze efekty przynosi stosowanie go w połączeniu z kuracją doustnymi środkami grzybobójczymi.

Bardzo skutecznym preparatem na zakażenie grzybicze jest lakier na grzybicę paznokci posiadający w swoim składzie amorfolinę. Lakier ten może nosić nazwę Myconolak, bądź też Loceryl.

Wykazuje on bardzo silne działanie, dlatego też zalecane jest stosowanie go raz w tygodniu. Przed każdą aplikacją należy dokładnie zmyć stary lakier, a także odtłuścić i opiłować płytkę paznokcia. Taki zabieg przyspieszy wchłanianie substancji czynnej w głąb paznokcia.

Kolejnym lakierem zwalczającym grzybicę paznokci jest Pirolam. Powinniśmy stosować go 2 razy w tygodniu, aż do momentu całkowitego wyleczenia.

Ostatni preparat na grzybicę paznokci to specjalna maść zawierająca w swoim składzie bifonazol i mocznik. Możemy znaleźć ją pod nazwą Mycospor Onychoset. Jej działanie opiera się na rozmiękczeniu płytki paznokcia i eliminacji grzybów.

Stosowanie tej kuracji dla niektórych osób mogłoby się wydać kłopotliwe, gdyż po aplikacji tej maści należy na paznokcie nakleić plaster, który powinno się na nich trzymać ok 1 dobę.

Po upływie tego czasu należy zdjąć ten opatrunek i przez 10 minut moczyć paznokcie w ciepłej wodzie. W następnym etapie, za pomocą dołączonego do maści specjalnego skrobaka zeskrobujemy rozmiękczoną warstwę paznokcia i całą operację powtarzamy od nowa. Leczenie powinniśmy kontynuować do momentu usunięcia wszystkich zakażonych warstw paznokcia.

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen
Please wait...

Dodaj komentarz