Jak leczyć grzybicę paznokci?

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Bardzo często, kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy grzybicy paznokci, zaczynamy zastanawiać się co zastosować na grzybicę paznokci. Jeśli nasze paznokcie ulegną zakażeniu przez grzyby zwane dermatofitami, musimy uzbroić się w cierpliwość podczas długotrwałego i żmudnego procesu leczenia choroby, jaką jest  grzybica paznokci. Leki na tę przypadłość możemy kupić pod różnymi postaciami takimi jak tabletki, bądź też maści, kremy, lakiery i aerozole.

W przypadku choroby jaką jest grzybica paznokci, leki na receptę okazują się być najbardziej skuteczne. Najlepsze rezultaty osiąga się poprzez jednoczesne stosowanie środków doustnych i tych, działających miejscowo visit paras online-kasino.

Co zastosować na grzybicę paznokci?

Tabletki na grzybicę paznokci dostępne na receptę

Do stosowania doustnego przeznaczone są specjalistyczne substancje przeciwgrzybiczne pod postacią tabletek.  Dostępne są one wyłącznie na receptę, otrzymaną od lekarza dermatologa, który najlepiej może rozpoznać rodzaj grzybów wywołujących chorobę, jaką jest grzybica paznokci. Leki te to terbinafina, itrakonazol, oraz flukonazol.

Leczenie grzybicy paznokci Terbinafiną

Terbinafina to lek na grzybicę paznokci, który współcześnie jest bardzo często stosowany w leczeniu tej przewlekłej i trudnej do zwalczenia choroby. Podczas doustnego przyjmowania tego leku, substancja czynna w nim zawarta dociera do zmienionych chorobowo tkanek, w tym przypadku paznokci, a następnie gromadzi się w nich po to by wyeliminować wszystkie grzyby będące przyczyną zakażenia.

Ile trwa kuracja trebinafiną?

Terapia grzybicy paznokci przy użyciu tego leku jest długotrwała. Jej czas może sięgać nawet roku.Niewykluczone jednak, że w przypadkach w których nie mamy do czynienia ze zbyt dużym zaawansowaniem choroby, jaką jest grzybica paznokci, leki z Terbinafiną mogą podziałać już po kilku miesiącach stosowania.

Jak przyjmować Terbinafinę?

Sposób dawkowania tych medykamentów, zwykle określa lekarz, jednak najczęściej w przypadku grzybicy paznokci zalecane jest przyjmowanie dawki o wielkości 250 mg Terbinafiny na dobę. Porcję tę możemy przyjmować jednorazowo, bądź też podzielić na dwie uncje po 125 mg

Itrakonazol i terapia pulsowa

Jeśli nasza walka z zakażeniem grzybiczym trwa bardzo długo, a my nie wiemy już co pomoże na grzybicę paznokci, powinniśmy spróbować tak zwanego leczenia pulsowego z zastosowaniem leku o nazwie itrakonazol.  Jest to jedna z najnowszych i najbardziej nowoczesnych substancji, która wykazuje bardzo wysoką skuteczność w leczeniu zakażenia, jakim jest grzybica paznokci. Leki te mają działanie długofalowe i po przyjęciu ich doustnie, gromadzą się one w chorych paznokciach, gdzie pozostają przez bardzo długi czas i wyniszczają nagromadzone grzyby.

Czym jest terapia pulsowa?

Leki na grzybicę paznokci takie jak itrakonazol przyjmuje się w tak zwanych pulsach. Oznacza to, że kurację powtarza się cyklicznie, przyjmując codziennie przez cały tydzień przepisaną dawkę leku, a następnie robi się trzy tygodnie przerwy. Przez cały ten czas substancja czynnie działa w zakażonych grzybami miejscach. Po upływie trzech tygodni, cały cykl rozpoczyna się na nowo.

Jak dawkować itrakonazol?

W przypadku grzybicy paznokci, dawkowanie itrakonazolu wynosi 400 mg na dobę. Lecząc grzybicę paznokci należy przyjąć od 2 do 3 takich pulsów, czyli tygodniowych kuracji.

Ile trzeba czekać na efekty terapii pulsowej?

Każdy, kto chciałby zdecydować się na tego typu leczenie powinien pamiętać, że efekty kuracji  itrakonazolem mogą być widoczne dopiero po upływie 6 lub 9 miesięcy od przyjęcia ostatniej tabletki.

Leczenie grzybicy paznokci substancją o nazwie Flukonazol

Flukonazol jest także skutecznym środkiem do walki z chorobą, jaką jest grzybica paznokci. Leki tego typu wykazują dość wysoką skuteczność w walce z różnymi zakażeniami grzybiczymi, a zwłaszcza kandydozą.
Mechanizm działania flukonazolu wykazuje duże podobieństwo do terbinafiny i  itrakonazolu. Ten lek także działa długotrwale na grzybicę paznokci.

Jak przyjmować flukonazol?

Flukonazol również można stosować w terapii pulsowej. Jednak sposób dawkowania przy tego typu leczeniu musi ustalić lekarz.

Grzybica paznokci, a leki stosowane miejscowo

W przypadku leczenia grzybicy paznokci warto jest stosować również preparaty do użytku zewnętrznego, miejscowego. Występują one głównie pod postacią lakierów, które głęboko penetrują płytkę paznokciową, jednak na rynku dostępne są również różnego rodzaju płyny, kremy, oraz maści.

Tego typu preparaty na chorobę, jaką jest grzybica paznokci, to leki, które dostępne są zarówno na receptę, jak i bez recepty. Z doświadczeń klinicznych wynika, że preparaty przepisywane przez lekarzy są o wiele bardziej skuteczne, niż te które możemy kupić w aptece samodzielnie.

Jeśli chcemy wyleczyć grzybicę paznokci tylko przy użyciu leków do użytku zewnętrznego, musimy pamiętać, że sprawdzą się one tylko w przypadku mniejszego stopnia zaawansowania choroby, jaką jest grzybica paznokci. Leki tego typu powinny być stosowane tylko wtedy, gdy paznokcie zostały zaatakowane przez grzyby, w części mniejszej niż połowa.

Poniżej przedstawiamy leki do stosowania zewnętrznego, które wykazują największą skuteczność w leczeniu grzybicy paznokci.

Leczenie grzybicy Amorfoliną

Amorfolina występuje w lakierach o dwóch nazwach:  Myconolak lub Loceryl.

Są to lakiery, które odznaczają się dużymi zdolnościami penetracyjnymi. Substancja czynna, jaką jest amorfolina przenika przez warstwy paznokcia tak, aby dotrzeć do ognisk grzybowych i skutecznie je zwalczyć.

Generalnie zaleca się stosowanie lakierów tego typu co najmniej raz w tygodniu. Należy pamiętać, aby nakładać go na dokładnie opiłowane i oczyszczone paznokcie, gdyż to ułatwi wnikanie amorfoliny w głąb paznokcia.

Leczenie grzybicy paznokci lekami zawierającymi Cyclopiroks

Cyclopiroks występujący w lakierze o nazwie Pirolam to kolejny środek, o którym można powiedzieć, że jest niezwykle skuteczny w walce z zakażeniem, jakim jest grzybica paznokci. Leki, które w swoim składzie posiadają tą substancję leczniczą zwalczają różnego rodzaju grzyby i są bardzo skuteczne.

Kuracja z zastosowaniem tego lakieru powinna trwać co najmniej przez trzy miesiące. W pierwszym etapie kuracji powinniśmy stosować lakier co drugi dzień. W drugim miesiącu natomiast wystarczy smarować paznokcie 2 razy w tygodniu, a w trzecim już tylko raz w tygodniu.

Odpowiadając na pytanie: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Lecząc grzybicę paznokci powinniśmy pamiętać, że największe efekty możemy uzyskać ściśle stosując się do zaleceń lekarza i biorąc przepisane przez niego leki. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wspomagać się innymi metodami leczenia, takimi jak terapia laserowa, czy przyjmowanie leków bez recepty.

Ocena: 5.0 (z 3 głosów)
Please wait...

Dodaj komentarz